.
<<  Prefabrik ve Konteyner Teknik Özellikleri  >>
GENEL SİSTEM TANIMI Ön üretimli hafif prefabrike yapılar kullanım amaç ve ihtiyaçlarına göre genişlik ve uzunlukları 125 cm.' in katları olacak şekilde her türlü yerleşim planına uygulanabilir.Tüm prefabrike yapılar dört çeşit panelin (dolu duvar, pencereli duvar,kapılı duvar, vasistaslı duvar) modülasyonundan meydana gelir.Panel ölçüleri standart ürünlerde 1250x2500 mm ' dir. Prefabrike yapılar birden fazla demontaj ve montaja uygun şekilde imal edilmektedir.
TAŞIYICI SİSTEM Ana taşıyıcı konstrüksiyon galvanize sacdan imal duvar birleşim elemanları ve alt çerçeve, çatı makasları ve aşıkları ile çaprazlardan oluşur.
TEMEL Temel dizaynı, teknik hesapları, zemin betonu, zemin yalıtımı, zemin kaplaması işveren tarafından yaptırılacaktır. Sertleştirilmiş zemin üzerine çelik hasırlı temel hazırlanmalıdır. Beton Planına uygun beton atılmaması ve beton planındaki açıklamaların dikkate alınmaması İŞVERENİN sorumluluğundadır.
HESAP ESASLARI
Kar yükü 80 kg/m2 (Montaj edilecek iklim şartlarına göre değişmektedir.)
Şase yük kapasitesi 200 kg/m2 (Çok katlı binalar için)
Duvar yalıtımı : K:0,50 W/m2 K) 3. iklim bölgesi şartlarına uygun. -Çatı yalıtımı : K:0,40 W/m2 K) 2. İklim bölgesi şartlarına uygun.
ULUSLAR ARASI STANDARTLAR
Galvaniz Kaplama : DIN EN 10142 (TS 822) Galvanize edilmiş yapı çeliği.
Betopan : TSEN 634-2 -  Camyünü : TS 901, DIN 18165  - Polistren Köpük : TS 7316
BETOPAN  Suda şişmez, küflenmez, Nemden etkilenmez, Plastik değildir, Böceklenme yapmaz, Alev almaz
DIŞ VE İÇ DUVARLAR
Panel yüksekliği : 2500 mm. (İsteğe bağlı 2800-3000 mm. Yüksekliğinde üretilebilmektedir.)
Duvar ebatları ve kalınlığı : 1250x2500x60mm
Panel Oluşumu(Çok Katlı Yapı) Yüksek standartta galvanize sacdan üretilmiş C ve U kesitli profillerden imal karkas sistem panel.
Dış Yüzey : 8 mm kalınlığında çimentolu yonga levha ( Betopan)
İç Yüzey : 8 mm kalınlığında çimentolu yonga levha ( Betopan) (İsteğe bağlı yüzeylerde 10-12 mm betopan kullanılabilir)
İzolasyon : 40 mm kalınlığında polistren köpük (16 kg/m3 – B-1 sınıfı) (İsteğe bağlı olarak taşyünü veya camyünü)
Duvar birleşim elemanları : Galvaniz malzemeden imal H, U, üçlü ve köşe birleşim malzemeleri. Sac kalınlığı Teknik hesaplara göre 1,2-2 mm arasında değişebilmektedir.
ÇATI

 

Kaplama : 27/200 formunda 0,50 mm kalınlığında trapez hadveli boyasız natural galvaniz sac. İsteğe bağlı ondulin, boyalı galvaniz sac, shıngle, poliüretan panel, metal kiremit kullanılmaktadır.)
Makas : 125 cm ara ile yüksek standartta galvaniz sacdan üretilmiş U kesitli profilden imal çelik makas.
Aşık : 50x50 mm Ahşap aşık veya C profil aşık.
Saçak : Yüksek standartta 1,2 mm galvanize sacdan imal sacak. Saçak genişiliği 20 cm.
İzolasyon : 80 mm Kalınlığında rulo camyünü. (14 kg/m3) ODE marka. İsteğe bağlı taşyünü kullanılmaktadır.
Diğer : Çatılarda dere sistemi mevcut olup kardan kaynaklanabilecek kırılmalar kapsam dışındadaır.
TAVAN 12,5 mm Kalınlığında beyaz alçıpan levha.İsteğe bağlı taşyünü asmatavan, vinil alçıpan tavan uygulamaları yapılmaktadır.
KAPILAR Boyutları 90x200 cm. olan amerikan pres kapı. Kanat kalınlığı 40 mm. Kol ve kilit. : Topuz kafa. Gri veya sarı renkli kapı kolu. Kapı kasaları: Ahşap kasa ve ahşap pervaz. Boya: Rapid son kat boya. Renk : Beyaz. İsteğe bağlı farklı renkler uygulanabilmektedir.
PENCERE Boyutları 120x100 cm. PVC doğrama. FIRATPEN veya EGEPEN marka. Doğrama ölçü ve modelleri isteğe bağlı değiştirilebilir.
ELEKTRİK TESİSATI

 

Kapasite : 2000 Watt, 220 volt.- Klasik seri Priz ve düğme - Kablo : NYA 3x2,5 mm.
Aydınlatma armatürleri : Normal mekanlarda : 1x36 TMS armatür. Florasan Lamba : Konutlarda tasarruflu simit florasan armatür ve lamba. Islak mekanlarda : Yuvarlak glop.Dış kapı üstü : Dış glop.
Sigorta ve sigorta kutusu : Prizlerde 16-32 amp. Aydınlatmalarda 10 amp. Sigorta kutusu sıva üstü.
SIHHİ TESİSATI

 

Boru- Banyo-Wc PPRC boru. - 80x80 cm. akrilik duş teknesi. -  Wc Plastik rezervuarlı, plastik kapaklı alafranga.
Lavabo : 28x45 cm. duvara montajlı. Konutlarda 40x50 cm. ayaklı lavabo.
Mutfak evye ve dolabı : Alt dolap 50x100 cm. ölçülerinde suntalem malzemeden, evye krom malzemeden yapılmaktadır. ÜST DOLAP YAPILMAMAKTADIR.
Lavabo, evye ve banyo muslukları : Soğuk su tesisatlı lavabolarda musluklar ; uzun musluk, duvara montajlı.  Sıcak su tesisatlı lavabolarda : lavabo bataryası, kartal tip, lavabo montajlı. Banyo tesisatlarında ; banyo bataryası kartal tip, duvara montajlı.  Evye tesisatlarında ; evye bataryası, kartal tip, evye montajlı.
Diğer : Pis su tesisatı, Isıtma tesisatı, Ana hatlar ve bağlantıları, su sayacı ve bağlantıları müşteri tarafından yapılacaktır.
BOYA Dış  Cephe ; Silikonlu dış cephe boyası.- İç  Cephe ; Plastik esaslı iç cephe boyası.
ARA KAT SİSTEM 
Karkas : C profil ve kutu profillerden oluşan çelik karkas. -
Üst Kaplama : 16 mm Çimentolu yonga levha (Betopan) - Tavan Kaplama : 12,5 mm Kalınlığında beyaz alçıpan levha.
İzolasyon : 80 mm Kalınlığında rulo camyünü. (14 kg/m3) ODE marka. İsteğe bağlı taşyünü kullanılmaktadır.
Yük taşıma kapasitesi : 200 kg/m2
MERDİVEN
Merdiven Yapısı Kutu profillerden elde edilen çelik iskelet -  16 mm Çimentolu yonga levha (Betopan) - Kutu Profil
İŞVERENİN SORUMLULUĞUN-DAKİ İŞLER Zemin betonu, her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, Şehir dışı işlerde montaj ekibinin yemek ve konaklama ihtiyaçlarının karşılanması, Zemin ve duvar kaplamaları (Şap, seramik, fayans, halı vs),Binanın kurulması için gerekli plan, proje ve yasal izinlerin alınması, Prefabrike bina ile zemin betonu arasındaki her türlü yalıtım işlerinin yapılması, Bilgisayar ve UPS tesisatlarının çekilmesi ve armatürlerinin takılması, Elektrik ana dağıtım panosu (Elektrik sayacı, kofra, ana sigortalar vs) ve topraklama hattı, Prefabrike bina harici dış bağlantıların yapılması (Elektrik, pis su, temiz su vs), Mutfak dolapları, Sineklik , Korkuluk, Banyo dolapları, ayna, sabunluk, kağıtlık vs., Isıtma ve soğutma tesisatları (Kalorifer, klima vs), Montaj esnasında kullanılacak elektrik ve gerekirse vinç ve iskele temini, Prefabrike yapı malzemelerinin şantiyede çalınmaya karşı güvenliğinin sağlanması,Montaj sonrası vitrifiye ve armatür montajlarının yapılması, Nakliye ve nakliye sigortası müşteriye aittir.